Materiály

Při výrobě používáme pouze materiály od renomovaných světových výrobců. ASHLAND, BÜFA, DSM, OCV atd. Použití dobře zvoleného kvalitního materiálu je základem dlouhé životnosti výrobku a tím i spokojenosti zákazníka.

Lamináty

Klasické lamináty
Polyesterové a epoxidové pryskyřice + skelná rohož, tkanina, kombinované materiály apod.

Samozhášivé lamináty
Samozhašivé polyesterové pryskyřice + skelná rohož, tkanina, kombinované materiály - vhodný zejména pro dopravní prostředky. Materiál odpovídá normě DIN 5510-2

Pryskyřice

Polyesterové
Nenasycené polyesterové pryskyřice jsou nejčastěji používány v odvětví výroby kompozitů. Tyto pryskyřice mají dobře vyvážené mechanické, elektrické a chemické vlastnosti. Obvykle se používají při výrobě v kombinaci se skelnými výztužemi. Polyesterové pryskyřice mohou být upraveny jako ohnivzdorné nebo samozhášivé. Polyesterové pryskyřice mají rovněž dobrou chemickou odolnost. Chemické prostředí musí být známo před výběrem polyesterové . Polyesterové pryskyřice jsou dobré v mírně alkalických a vynikající v mírně kyselých podmínkách. Maximální doporučená provozní teplota pro základní třídu polyesterů je 80°C.

Epoxidové
Epoxidové pryskyřice mají vynikající vlastnosti a jsou běžně používány s velmi kvalitními výztuhami, např. s uhlíkovými , karbon-kevlarovými tkaninami. Změnou vytvrzovacích systémů může být dosaženo specifických vlastností.

Výztuže

Mechanické vlastnosti kompozitních profilů jsou z velké míry závislé na typu výztuhy. Při naší výrobě nejčastěji používáme tyto výztuže:

  • Skelné rohože
  • Skelné tkaniny
  • Kombinované skelné výztuhy
  • Karbonové tkaniny
  • Karbon-kevlarové tkaniny
  • Kevlar-čedičové tkaniny
Vytisknout stránku Vytisknout stránku